Aika ja paikka
torstai 1.3.2018 klo 14.15–17.00
Oulun yliopiston Linnanmaan kampus, sali PR101
Kohderyhmä
luokanopettajille ja aineenopettajille ja näiksi opiskeleville, jotka ovat innoissaan – tai epävarmoja – monialaisesta oppimisesta tai oppimisprojekteista
Sisältö
Tervetuloa Checkpoint Leonardo Network -hankkeen pariin! Hae lisäpotkua monialaisen opetuksen järjestämiseen ja projektioppimisen toteuttamiseen koulussa(si). Saat evääksi niin yhteistyömahdollisuuksia kuin valmiita oppimateriaalejakin.
Iltapäivän aikana tutustumme lähemmin muutamaan hankkeessa toteutettuun oppimiskokonaisuuteen ja paneudumme niissä hyödynnettyjen oppiaineiden rooleihin, sekä laitamme alulle omien projektioppimisen kokonaisuuksien suunnittelun.
Olemme osallistujiin uudestaan yhteydessä keväällä ja tarjoamme etätukea myös koulutuspäivän jälkeen.
Lisätietoja ja ilmoittautuminen
Koulutuksen ilmoittautumisaika on päättynyt. Mikäli et ole vielä ilmoittautunut, mutta haluaisit osallistua koulutukseen, ota yhteyttä Kati Kyllöseen (kati.kyllonen@oulu.fi).
Koulutukseen voidaan ottaa 25 osallistujaa. Koulutukseen osallistuminen on maksutonta.
Kouluttajina toimivat Anna-Leena Kähkönen ja Kristof Fenyvesi Checkpoint Leonardo Network -hankkeesta. Kouluttajat puhuvat myös englantia. The event will be partly in english.
Lisätietoja koulutuksesta voit tarvittaessa kysyä Kati Kyllöseltä (kati.kyllonen@oulu.fi).