Shaking up Tech 27.1.2022 – Haku auki 15.11.2021 saakka!

tiistaina 12. lokakuuta 2021 | Kati Kyllönen | Ei kommentteja

Haku Shaking up Tech -tapahtumaan on nyt auki lukiota käyville nuorille naisille! Tapahtuma järjestetään torstaina 27.1.2022 Aalto-yliopistossa, LUT-yliopistossa ja Oulun yliopistossa.⁣


Shaking up Tech -tapahtumalla halutaan tarjota monipuolinen käsitys tekniikasta alana ja uravalintana. Tavoitteena on myös osoittaa, että nuorilla naisilla on enemmän kuin riittävästi osaamista ja taitoja alan opiskeluun. Tekniikka on tulevaisuuden ala ja työmarkkinoilla kilpaillaan jo osaavista naisista.

Tapahtumaan voi hakea naisopiskelija, joka lukee pitkää matematiikkaa ja on kiinnostunut tekniikan alasta ja/tai kaipaa lisätietoja mahdollisuuksista. Tapahtuma on valituille osallistujille maksuton matkoineen ja tarvittaessa majoituksineen.

Hae mukaan nyt! Haku on auki 11.10. – 15.11.2021.

Lisätietoja ja hakulomake löytyy tapahtuman verkkosivuilta osoitteesta https://shakinguptech.aalto.fi/

Kaksi nauravaa naista, joiden paidoissa lukee Shaking up Tech.
Kuva: Matti Ahlgren

 


Ei kommentteja artikkelille “Shaking up Tech 27.1.2022 – Haku auki 15.11.2021 saakka!

Kirjoita kommentti


OuLUMA toisaalla

LUMA-uutisia